Örki, Pamukkale için vizyon projeler açıkladı

Cumhur İttifakının AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, yeni dönemde gerçekleştirecekleri projeleri "Yepyeni Bir Pamukkale için, Tabi Ki Avni Örki" sloganıyla kamuoyuna duyurdu. "Denizlimizin göz bebeği Pamukkale ilçemiz için büyük hedeflerle yepyeni bir hizmet yolculuğuna başlıyoruz" diyen Başkan Adayı Örki'nin 9 başlıkta açıkladığı projeleri göz doldurdu.

Örki, Pamukkale için vizyon projeler açıkladı
  • 07 Mart 2019, Perşembe 18:54

Cumhur İttifakı'nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, yeni dönemde gerçekleştirecekleri projelerin tanıtım toplantısını "Yepyeni Bir Pamukkale için, Tabi Ki Avni Örki" sloganıyla gerçekleştirdi. Anemon Otel'de düzenlenen toplantıya AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, eşi Nur Örki, anne ve babası Aliye-Mehmet Örki, MHP MYK Üyesi Gülay Özcan, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, BBP Denizli İl Başkanı İlhami Çiçek, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, ilçe belediye başkanları, Cumhur İttifakı'nın AK Partili ve MHP'li belediye başkan adayları ve meclis üyesi adayları, partililer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş ve siyaset dünyası ile sevenleri katıldı.

"Pamukkale ilçemiz benim için ana kucağı, baba ocağı..."

Selamlama konuşmalarının ardından projelerini anlatmak için sahneye çıkan Başkan Adayı Örki, "Aşkımız, sevdamız dediğimiz Pamukkalemizin yürekli insanları, hoşgeldiniz sefalar getirdiniz" dedi. Projelerini Regaip Kandili'nde açıklamanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Örki, "Denizlimizin gözbebeği Pamukkale ilçemiz benim için ana kucağı, baba ocağı... Beni geleceğe hazırlayan, anam babam yurt dışındayken bana analık-babalık yapan büyüklerimizin yaşadığı Pamukkale. Rabbim nasip etti Pamukkale'ye hizmetkar olmak için yollara düştük, Cumhur İttifakının adayı olarak yola çıktık" dedi. Cumhur İttifakının mimarı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'den "Allah razı olsun" diyen Örki, "Çıktığımız bu yolculukta en büyük gücümüz sizlerin destek ve duası. Pamukkale İlçemiz hakikaten Allah'ın bir lütfu. Pamukkale travertenleri dünyanın gözbebeği, hemen yanı başımızdaki Karahayıt'ın şifalı kırmızı suyu. Bizim ilçemiz; turizmde dünyada nam yapmış, tarımda Denizli'nin lokomotifi, üniversitemiz eğitim alanında ülkemizin göz bebeği, kültürel ve doğal muhteşem güzelliklerimiz var" dedi.

"İlk işimiz gönül belediyeciliği"

Örki, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz projelerimizi düşünürken Pamukkalemizin öne çıkan özelliklerini göz önünde bulundurduk. Birçok yerde dolaştık, göreve geldiğimiz her makamda her yeri karış karış dolaştık. Şimdiden sonra da yapacağımız çalışmalarla sizlerin yüzünü güldüreceğiz. İnsanlarımızın yüzünü güldürecek projelerimizle sizlerin yanında olacağız. Birinci sıradaki işimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi 'gönül belediyeciliği' olacak. Enerjik ve dinamik bir şekilde sizlerin hizmetinde olacağız." Örki'nin ses getiren 9 başlıkta sıraladığı projeleri şöyle:

PAMUKKALE VİZYON PROJELER
GENÇLİK MERKEZİ
KAPALI SPOR SALONU
EĞİTİME BÜYÜK KATKI
AMATÖR SPORLAR KOMPLEKSİ
ALZHEIMER GÜNDÜZ BAKIM EVİ
SU OYUNLARI PARKI
MİNİA PAMUKKALE
2 ADET KATLI OTOPARK
AT ÇİFTLİKLERİ
15 ADET KAPALI PAZARYERİ
DÜĞÜN SALONLARI
KAPALI YÜZME HAVUZU VE SPOR KOMPLEKSLERİ

EĞİTİM PROJELERİ
10 ADET ÇOCUK KREŞİ
TEKNOLOJİ VE UZAY PARKI
ANAOKULLARI
TRAFİK EĞİTİM PARKI
KODLAMA VE ROBOTİK EĞİTİM PORTALI
ÜCRETSİZ EĞİTİM GEZİLERİ
ÇOCUK MECLİSLERİ VE KATILIM MERKEZLERİ

TURİZM PROJELERİ
TERMAL SAĞLIK TURİZMİNE TAM DESTEK
KAMP VE KARAVAN TURİZMİNİN YENİ MERKEZİ
PAMUKKALE’YE YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİSTİ
BALON TURİZMİ
PAMUKKALE - KARAHAYIT İNFORMASYON MERKEZİ
ÜCRETSİZ MÜZE GEZİLERİ
ULUSAL VE ULUSLARARASI FUARLARA TAM DESTEK
ATV GÜZERGAHLARI VE SAFARİ TURLARI

YAŞAM PROJELERİ
TAZİYE EVLERİ
MAHALLE KONAKLARI
ÇAY - ÇORBA VE ÇAMAŞIRHANE MERKEZİ (3Ç)
YAŞLILARIMIZ İÇİN SOSYAL YAŞAM MERKEZLERİ
UYUŞTURUCU İLE ETKİN MÜCADELE
ÇOCUK SOKAKLARI
ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ
KONUŞAN BASTON
GLUTENSİZ KAFE
YENİ NESİL BELEDİYECİLİK

KÜLTÜR SANAT PROJELERİ
AÇIK HAVA SİNEMALARI
PAMUKKALE KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ
SANAT PARKLARI
PAMUKKALE ORKESTRASI
KÜLTÜR GEZİLERİ

YEŞİLYEŞİL ALAN / ÇEVRE PROJELERİ
BOTANİK PARK
ENGELSİZ PARKLAR
TERTEMİZ BİR PAMUKKALE
HER MAHALLEYE PARK
SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİM TESİSİ
KEDİ - KÖPEK EVLERİ VE SU PINARLARI

EKONOMİ PROJELERİ
YÖRESEL ÜRÜNLER SATIŞ PAZARI
MARKA VE AR-GE ÇALIŞMALARI
20 FARKLI BRANŞTA MESLEK EDİNDİRME KURSLARI
TARIM, TİCARET VE TURiZM KONSEYİ
6 FARKLI DİLDE YABANCI DİL KURSU
TURİST REHBERLİĞİ KURSLARI

KENT KİMLİĞİ PROJELERİ
ÖRNEK ÜST YAPI ÇALIŞMALARI
TARİHİ VE TURİSTİK SOKAK PLANLAMALARI
KARAHAYIT KENT MEYDANI DÜZENLEMESİ
KARAHAYIT KIRMIZI SU DÜZENLEMESİ
TARİHİ YAPILARIN RESTORASYONU
KARAHAYIT - PAMUKKALE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMASI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

SPOR PROJELERİ
100 ADET SPOR SAHASI
ENGELSİZ YÜZME HAVUZLARI
KOŞU VE BiSiKLET YOLLARI
BMX - BİSİKLET SPORLARI PARKI
20 BİN ÇOCUĞA ÜCRETSİZ SPOR KURSU
10 BİN BAYANA ÜCRETSİZ SPOR KURSU


-SELAMLAMA KONUŞMALARI-

Cumhur İttifakı bir ve beraber

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Pamukkale için çok güzel bir gün olduğunu belirterek, "Değerli Başkanımız Avni Örki daha güzel, daha müreffeh bir Pamukkale için projelerini açıklayacak. İnşallah daha güzel yarınlara birlikte kavuşuruz. Cumhur İttifakı olarak bugün burada sizlerle birlikteyiz. Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolculukta rabbim birliğimizi beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin" dedi.  MPH Pamukkale İlçe Başkanı İsmail Cirit ise, yüce Türk milletinin son 2 seçimde çok doğru kararlara imza attığını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türkiye'nin refahı ve bekası için el ele verdiğini söyledi, Cumhur İttifakının tüm adaylarına başarılar diledi. BBP Denizli İl Başkanı İlhami Çiçek de, Cumhur ittifakının başarıya ulaşması için canı gönülden çalışacaklarına söz vererek, Pamukkale, Merkezefendi ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayları ile birlikte olduklarını ifade etti.

Pamukkale'nin düğünü

MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, "Ak yürekliler ile bozkurtların beraberliği böyle oluyor" diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti: "Yıllardır özlemini çektiğimiz bu. AK Parti ve MHP mensupları bir olduk beraber olduk. Tüm kardeşlerimizle, adaylarımızla adım adım bıkmadan usanmadan geziyoruz. Bu birliktelik yerine oturmuş. Denizli'de hedefimiz 20'de 20 yapmak. Bunu da başaracağız inşallah. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi. AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ise, "Bugün yine düğünümüz var. Bu coşku çok güzel. 31 Mart akşamında yaşayacağımız zaferin ayak seslerini bu salonda duyuyoruz. Avni Örki Başkanımın Hüseyin Gürlesin Başkanımdan alacağı hizmet bayrağını çok daha yukarılara taşıyacağına gönülden inanıyorum. Açıklayacağı projelerle de yeni destanlar yazacağına yürekten inanıyorum" diye konuştu.

"Her gün taş üzerine taş koyuyoruz"

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Şükürler olsun, geriye dönüp baktığımızda Denizlimizde ortaya koyduğumuz çok eser var. Her gün taş üzerine taş koyuyoruz, dertlere derman oluyoruz" dedi. Türkiye'de gönül belediyeciliğinin 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla başladığını belirten Başkan Zolan, "Cumhurbaşkanımız o zaman hizmetkarlığın, belediyeciliğin ne olduğunu tüm Türkiye'ye gösterdi. 2004 yılında ise aynı belediyecilik anlayışı Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci döneminde Denizli'de başladı. 2011 yılında ise bu görevi bizler devraldık. Bu hizmet kervanında çok şükür bir ve beraber Denizlimize güzellikler kattık, inşallah vatandaşlarımızın teveccühü ile katmaya da devam edeceğiz" dedi.

"Başkanımız Osman Zolan'ın bu şehrin MR'ını çekmiş durumda"

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, seçim sürecinin başarılarla geçmesini temenni ederek, bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Gürlesin'e teşekkür etti. Avni Örki'nin hizmet bayrağını en ileriye taşıyacağına inancının tam olduğunu ifade eden Ök,  "Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan bu şehrin MR'ını çekmiş durumda. Denizli'nin nerede neye ihtiyacı var bunu biliyor. Bu bildiklerini tüm ilçe belediye başkan adaylarımızla paylaştı. Pamukkale'de de yepyeni bir dönem başlayacak inşallah" dedi.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğrencileriyiz"

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, "Allah mahcup etmesin tüm adaylarımızı başarılı kılsın. Heyecanlıyız birazdan projeleri göreceğiz. İnşallah bizim hayata geçirdiğimiz projeleri muhalefet de görür. Denizli'ye dokunduğumuz her yatırımda, projede bizleri de anıp, 'Allah razı olsun' desinler. Kötü söz söyleyip kem gözle bakmasınlar" dedi. Hizmetlerin anlatmakla bitmediğini vurgulayan Tin, "Çünkü biz 1994 yılında İstanbul'u çöpten, çamurdan, susuzluktan kurtaran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öğrencileriyiz" dedi.

"Asla başaramayacaklar"

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Cumhur İttifakı, Çanakkale ruhudur, Dumlupınar ruhudur" diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye düşmanları, ezelden beri bu aziz milleti, Türkistan coğrafyasını kan ve gözyaşına boğmak isteyenler şimdiden ellerini ovuşturuyor, 'Acaba bu ittifakta bir kavga çıkarabilir miyiz?' diye uğraşıyorlar, asla başaramayacaklar."  Cumhur İttifakı'nın Denizli'de ve Türkiye'de zafere ulaşacağını vurgulayan Özkan, "31 Mart gecesi Çınar'da zeybek oynamaya var mıyız? İnşallah Nihat Zeybekci Bakanımız İzmir'de zeybek oynarken, biz de dizlerimizi kıra kıra Denizli'de Tavas zeybeği oynayacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun" diye konuştu.  

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık